پارچه‌های مناسب برای فصول تابستان و زمستان

پارچه‌های مناسب برای فصول تابستان و زمستان

خوش پوش بودن برای هر آب و هوا یا هر موقعیتی چیزی فراتر از مدل لباس پوشیدن شماست.شما می توانید با انتخاب پارچه‌های مناسب به خوش بودن خود کمک کنید.

آیا تا به حال لباسی در مراسمات پوشیدین که بیش از حد گرمتون یا سردتون بشه ؟!به این فکر کردین که شاید پارچه مناسب را انتخاب نکردین و این باعث بیش ازحد گرم یا سرد شدنتون میشه.

انتخاب پارچه می تواند در احساس راحتی و ظاهر آراسته شما نقش زیادی داشته باشد.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که نوسانات فصلی را تجربه می کنید، برای لباس مناسب آب و هوا به ترکیبی از لباس در پارچه های مختلف نیاز خواهید داشت.

در هر صورت ، بهتر است بدانید که در شرایط مختلف کدام پارچه ها بهتر نگه می دارند.

با توکمد همراه باشید تا پارچه های مناسب فصول مختلف را معرفی کنیم.

پارچه‌های مناسب تابستانی


وقتی به سمت هوای گرم تری می‌روید ، وقت آن است که به پارچه هایی فکر کنید که شما را خنک و راحت کنند.

نگاه “گرم و اذیت” در محیط حرفه ای هرگز خوب نیست! شما نمی خواهید عرق کنید و یا خطر اینکه انتخاب لباس شما در ایجاد بوی بد بدن تأثیر بگذارد وجود دارد.

بهترین پارچه های تابستانی قابل تنفس هستند ، در اینجا چند مورد را باید در نظر گرفت:

پارچه‌های مناسب تابستانی

کتان


لباسهای کتانی سال هاست که در اروپا رایج است ، اما در ایالات متحده خیلی زود جلب می‌شود بسیاری از مردم در اینجا به دلیل تمایل به چین و چروک از آن اجتناب کرده‌اند.

اما خواص پارچه آن را به یکی از راحت ترین لباس‌ها برای پوشیدن تبدیل می‌کند.در حالی که در ابتدا ، الیاف کتان سفت هستند و به راحتی چین و چروک می خورند، اما با استفاده از آنها نرم و صاف می‌شوند.

پارچه کتان، پارچه ای است که سست بافته شده که با زحمت از گیاه کتان ساخته می‌شود. پارچه‌ کتان یکی از قوی ترین الیاف طبیعی در جهان است.

الیاف کتان ضخیم ترازپنبه و بلندتراز آن است که به مقاومت آن کمک می‌کند. می توانید انتظار داشته باشید که یک لباس کتانی خوش ساخت طولانی مدت دوام داشته باشد. از نظر راحتی، کتانی خاصیت رطوبت زدایی زیادی دارد و خیلی سریعتر از پنبه خشک می‌شود. همچنین کتان توانایی طبیعی جلوگیری از رشد باکتری دارد ، که به شما کمک می کند تا پیراهن ها بوی بد بدن ندهید.

کتان همچنین به دلیل گزینه ای راحت برای کسانی که به آلرژی پوستی یا بیماری مبتلا هستند ، مشهور است. خواص الیاف می تواند آن را به گزینه مناسبی برای تمام فصول تبدیل کند و شما را در تابستان خنک نگه دارد و در زمستان برای گرما لایه لایه باشد.

پنبه


پنبه یکی دیگر از الیاف طبیعی است که هنگام پوشیدن هوا به شما اجازه گردش می دهد. پنبه برای لباس های گرم بسیار محبوب است. الیاف به اندازه پارچه کتان محکم نیستند ، اگرچه استحکام با چرخش الیاف متعدد در نخ حاصل می‌شود.

پنبه های سبک و سبک نیز به جذب رطوبت و خنک نگه داشتن شما کمک می‌کنند. در واقع ، پنبه حدود ۲۵٪ از وزن خود را در آب جذب می‌کند. این بدان معناست که اگر در معرض رطوبت زیادی قرار گیرد ، می تواند سنگین و مرطوب شود.

از نظر دست زدن ، پنبه معمولاً از هنگام خرید آن نرم و لطیف است. پنبه تمایل به چین و چروک دارد ، بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند مخلوطی با پلی استر استفاده کنند ، مخصوصاً برای مسافرت.

پارچه هایی که باید در هوای گرم از آنها اجتناب کنید.


پارچه هایی که باید اجتناب شود شامل موارد زیر است:

  • نایلون – این پارچه آب را دفع می کند و تمایل دارد گرما و عرق را روی پوست شما به دام بیندازد.
  • اکریلیک – پارچه در برابر پوست شما احساس گرما و ساییدگی می کند.
  • ریون – این پارچه مصنوعی آب را نیز دفع می کند.
  • پلی استر – در حالی که این اغلب در لباس‌های مسافرتی استفاده می‌شود ، درصد بالایی از پلی استر به این معنی است که به جای جذب رطوبت ، آن را نیز دفع می کند.
  • چرم مصنوعی یا وینیل – در نهایت احساس خواهید کرد که در پلاستیک بسته بندی شده اید.
  • جین – بافت محکم و سنگین ، پوشیدن آن در گرما خسته کننده است.

پارچه‌های مناسب زمستانی


توصیه های مربوط به پارچههای زمستانی بسیار به مکان پوشیدن لباس و میزان سرد بودن آن بستگی دارد. اگر در سفر اسکی به کوهستان می روید ، باید توجه ویژه ای به پارچه‌هایی داشته باشید که نه تنها شما را گرم نگه می‌دارند ، بلکه در عین حال خشک هستند.

اگر لباس مناسب برای سرکار می خواهید در ادامه با توکمد همراه باشید.

در اینجا پارچه‌هایی برای مشاهده وجود دارد:

پنبه


بله ، پنبه برای همه فصول انتخاب خوبی است. در هوای سردتر به دنبال بافتهای ضخیم تر برای مقدارگرما بیشتر باشید. مطمئناً ، به هر حال شما یک بلیزر یا ژاکت را از بالا می پوشید.

با این حال ، اگر برای فعالیت در فضای باز به جایی سرد می‌روید ، پنبه انتخاب پارچه ای ضعیف است. پنبه آب دوست است ، به این معنی که رطوبت پوست شما را از بین نمی برد. این رطوبت را جذب می‌کند و در نهایت می تواند احساس سرما و سرما کند.

پنبه رطوبت را به زودی جذب می کند اگر در هنگام کوه نوردی عرق کنید و پارچه پنبه ای به تن داشته باشید به علت هوای سرد، تعریق شما سرد شده و بدنتان یخ میزند.

چرم یا چرم مصنوعی


چرم پارچه ای است که شما می توانید در فصول بهار و پاییز هم آن را به تن کنید. دوام پارچه‌های چرم بسیار بالاست اگر چرم طبیعی باشد حتی با پوشیدن مداوم آن به استقامت آن می افزایید .

چرم به عنوان بادشکن در برابر لرزبسیار مناسب است و اجازه نفوذ باد را به بدن نمی دهد و به طور طبیعی در برابر آب مقاوم است. آب خیلی سریعتر از چرم از پشم یا جین عبور می کند.

پشم


پشم یک فیبر طبیعی است که بسیار تنفس می کند ، اما گرمای زیادی را نیز در خود حفظ می کند. این ماده رطوبت پوست شما را از بین می برد و آن را به دام می اندازد تا گرم شود.

پشم به دلیل داشتن جیب های هوا از جمله خواص آن ، یک عایق طبیعی ایجاد می کند. حتی اگر پشم خیس شود ، به دلیل مقاومت در برابر آب طبیعی ، گرم خواهد‌ماند. این پارچه به دلیل مقاومت در برابر بو نیز شناخته شده است – کوهنوردان در فضای باز ممکن است همان لباس را برای چند روز بدون بو بپوشند.

یک لباس پشمی با کیفیت می تواند سالها دوام بیاورد. مراقبت از آن آسان است و اگر به خوبی از آن مراقبت شود شکل خود را حفظ می کند. انواع مختلفی از پشم وجود دارد.


در انتخاب پارچه‌هایتان به چند نکته توجه کنید:

  • در هوای گرم ، شما پارچه ای می خواهید که رطوبت را جذب کند.
  • در هوای سرد (به ویژه در فضای باز) ، شما پارچه رطوبت زنی می خواهید.
  • برخی از الیاف طبیعی مانند پشم شما را می توانید در فصل زمیتان استفاده کنید، امامیتوانید از پارچه های نخی و پنبه ای در تمامی فصول استفاده کنید.

برای دیدن مدل‌های بیشتر به پیج پینترست توکمد سر بزنید.